Exkurzia v Tatrasvite

Dňa 13. 6. 2019 sa žiaci študijného odboru styling a marketing, ako aj manažment regionálneho cestovného ruchu - III. B - spolu so svojimi vyučujúcimi Mgr. Bellovou a Mgr. Dubovcovou zúčastnili na exkurzii do TATRASVIT SVIT-SOCKS, a. s., kde sa vyrábajú pletené výrobky. Exkurzia bola zameraná na zážitkovú formu vyučovania predmetov styling, odevná tvorba, marketing a manažment. Naším odborným sprievodcom počas exkurzie bol člen predstavenstva Bc. Peter Antal, ktorý nám okrem odbornej stránky podal aj cenné manažérske i marketingové informácie.

Sprievodnou akciou našej exkurzie bola aj návšteva Tatranskej galérie v Poprade, kde sa momentálne nachádza putovná výstava terakotovej armády. Je to úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8-tisíc bojovníkov.  Na výstavu do Popradu prišlo niekoľko desiatok certifikovaných kópií vojakov, každá socha váži 150-180 kg a kone dokonca viac ako 600 kg. Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia.

svit

IMG 0837 IMG 0835(1)

IMG 0834