December 2018
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
plagát page 001

MAJSTER PALACINKA
Tatranský klub SZKC pod záštitou Spojenej školy v Ružomberku usporiadal 7. ročník celoslovenskej súťaže MAJSTER PALACINKA.
Tento rok sa súťaže zúčastnilo 26 družstiev z celého Slovenska napr. Bratislava, Zlaté Moravce, Michalovce, Humenné, Púchov, Horný Smokovec, Tatranská Štrba, Kežmarok, Poprad, Žilina, Bojnice... Zahanbiť sa nenechala ani naša škola, kde sa súťaž konala a tiež mala svoje želiezka v ohni.


O tom, že je o súťaž zo strany divákov veľký záujem, svedčila aj návštevnosť. Svojou účasťou nás potešili najmladší návštevníci z materských a základných škôl. Vstup na podujatie bol voľný a každý návštevník dostal pri vstupe zadarmo jednu palacinku. Bolo ich asi 700 kusov a pripravovali ich žiaci druhého ročníka odboru cukrár.
Porota bola zložená z profesionálnych kuchárov, ktorí varia väčšinou v tatranských hoteloch. Ich rozhodovanie nebolo vôbec ľahké. Súťažiaci vyrábali palacinky rôznych tvarov a chutí. Palacinky boli makové, špenátové, špaldové, cviklové, z čaju matcha, ovsených vločiek, chia semienok.
Prvýkrát sme na súťaž pozvali aj žiakov základných škôl, z ktorých sa nazbieralo 6 družstiev, 3 družstvá seniorov a 19 družstiev juniorov. Kým porota spočítavala výsledky, Alexander Koóš a Dávid Mareček pripravovali škoricové palacinky s čokoládovou náplňou, s mascarpone, hruškovou zmrzlinou, medovým a čokoládovým kaviárom, čo malo medzi prítomnými divákmi veľký úspech. Účastníci súťaže odchádzali spokojní, plný nových skúseností a zážitkov. Všetci sa zhodli v jednom, že určite sa stretnú na 8. ročníku.